×

Odkształcenia na dywanie - jak sobie z nimi poradzić?

Image Blog

Odkształcenia na dywanie sprawiają, że nawet te najpiękniejsze tracą estetyczne walory. Jak sobie poradzić z tym problemem, wygładzając nie tylko rogi, które uparcie się zawijają, ale też miejscowe zagniecenia włosia? W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć na każde z Twoich pytań.

Odkształcenia i zagięcia na dywanie – można sobie z nimi poradzić!

Nienaganny wygląd dywanu to klucz do idealnej aranżacji wnętrza, na jakiej na pewno Ci zależy. Często jednak na drodze do efektu rodem z katalogu stają nam prozaiczne przeszkody: zawijające się rogi chodnika czy włosie zniekształcone pod naciskiem fotela, który zajmował wcześniej inne miejsce na pluszowym dywanie. Na szczęście istnieje kilka fajnych i prostych patentów, które pozwolą Ci się uporać z tego typu kłopotami. Jakie wziąć pod uwagę? Sprawdźmy.

Co robić z zagiętymi rogami dywanów lub chodników? Znamy sprawdzone sposoby

Dywan, który rozwijasz po transporcie ze sklepu albo po kilku sezonach spędzonych w domowym magazynku zawija się na rogach? Spróbuj dosłownie odwrócić sytuację na swoją korzyść: zwiń dywan w drugą stronę i daj włóknom chwilę, żeby ułożyły się inaczej. Zawijające się brzegi możesz też podkleić dwustronną taśmą klejącą, która utwierdzi dywan czy chodnik do podłoża. Możesz przetestować patent z matą antypoślizgową albo wyprać dywan specjalnym odkurzaczem parowym, który rozluźni wiązania jego włókien, a w rezultacie je wygładzi.

Dywan Plusz Microfiber SOFTI Soft Pudrowy Pluszowy

Dywan pluszowy super soft pudrowy róż

Miejscowe odkształcenia włosia dywanu – oto jak należy z nimi postępować

Wgniecenia w dywanie też można skutecznie zniwelować. Co zadziała na tego typu problem? Przede wszystkim spróbuj przeczesać włosie w różnych kierunkach tak, żeby zaczęło ładnie się układać. Możesz też przeprasować je nagrzanym żelazkiem – koniecznie przez bawełnianą ściereczkę, która będzie przeciwdziałać stopieniu się włosia. Odkształceniom w pluszowym dywanach da się też zaradzić za pomocą odrobiny zimnej wody naniesionej w miejscu występowania problemu i zbieranej za pomocą suchej ściereczki, która przy okazji podniesie i wyprostuje włos. Pamiętaj o profilaktyce: raz na jakiś czas przestawiaj meble ustawione zarówno na kudłatym dywanie shaggy, jak i na gładkim chodniku – to pomoże zniwelować ryzyko powstawania wgnieceń.

Odkształcenia wynikające ze sposobu przechowywania dywanu czy zagniecenia na chodniku, które są “pamiątką” po ustawionych na nich meblach to problemy, z którymi można sobie poradzić. Zastosuj opisane w naszym miniporadniku patenty, a Twój ulubiony dodatek we wnętrzu będzie się prezentował bez zarzutu.