×

Dywanik do kuchni - niepozorny przedmiot do zadań specjalnych

Image Blog

Dywanik w kuchni to element, który ma nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także jest bardzo przydatny. Jaki wybrać, aby pasował do wystroju, ładnie się prezentował, a przy tym był użyteczny? Poznaj nasze sprawdzone modele.

Dywan do kuchni – czy to dobry pomysł?

Wiele osób zastanawia się, po co właściwie umieszczać dywan w kuchni. Po pierwsze jest to świetna ochrona przed wilgocią, co jest szczególnie ważne, jeśli podłoga jest wykonana z materiałów szybko pochłaniających wodę, takich jak drewno. W takiej sytuacji zdecydowanie warto zaopatrzyć się  w niewielki chodnik i położyć to pod zlewem, ponieważ jest to miejsce najbardziej narażone na obecność wody. Poza tym dywanik do kuchni umieszczony pod blatem roboczym pomaga w utrzymaniu czystości. Często podłoga po pieczeniu czy gotowaniu wymaga solidnego szorowania, co zajmuje dużo czasu i zabiera energię. Dywan możesz szybko wytrzepać albo włożyć do pralki i uprać w kilka chwil. Warto też wspomnieć, że takie nowoczesne chodniki do kuchni zabezpieczają nie tylko przed trwałym uszkodzeniem struktury podłogi, ale także przed upadkiem, ponieważ mają antypoślizgową powierzchnię pod spodem. To szczególnie ważne, jeśli podłoga w Twojej kuchni jest śliska.

Na co zwrócić uwagę, wybierając dywanik do kuchni?

Zastanawiasz się, jaki dywan do kuchni wybrać? Przede wszystkim dokładnie przemyśl jego rozmiar. Czy ma zajmować całą powierzchnię podłogi czy może wystarczy Ci niewielki, aby umieścić go pod zlewem czy blatem? Kiedy zdecydujesz się już na konkretny rozmiar, możesz przejść do designu. Pamiętaj, że chodnik powinien pasować do wystroju kuchni, więc jeśli jest ona minimalistyczna, postaw raczej na gładkie modele w stonowanych kolorach, a jeśli eklektyczna, sięgnij raczej po wzory i mocne kolory. Możesz też pobawić się formą i wybrać np. okrągłe dywany zamiast klasycznych kwadratowych. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, aby wybierać dywan do kuchni antypoślizgowy, ponieważ jest to opcja wygodna i bezpieczna w użytkowaniu.

Kuchnia nowoczesna – jaki chodnik dobrać?

Nie wiesz, jaki dywan do kuchni w nowoczesnym stylu wybrać? Im prościej, tym lepiej! Klasyczne, geometryczne formy i stonowane kolory zawsze się sprawdzają. Możesz np. postawić na okrągły dywan w beżowym odcieniu, który ociepli pomieszczenie lub wybrać prostokątną opcję w klasycznej szarości, pasującą właściwie do każdego stylu wnętrza. Dobrą propozycją są także ozdobne dywaniki do kuchni np. z nadrukami owoców czy warzyw lub napisami.

Modne dywany do kuchni a utrzymanie czystości

Tak jak wspomnieliśmy, podłoga w kuchni często się brudzi, więc warto wybierać do niej takie dywany antypoślizgowe, które można prać w pralce. Dzięki temu znacznie ułatwisz sobie życie i unikniesz konieczności czyszczenia chodnika ręcznie. Pamiętaj jednak, aby zawsze zwracać uwagę na zalecenia producenta. Tylko w ten sposób zachowasz czystość i idealną formę dywanika przez długi czas.

Życzymy powodzenia w szukaniu idealnego egzemplarza do Twojej kuchni!