Jaki dywan pasuje do brązowych mebli?

   0Komentarze
Jaki dywan pasuje do brązowych mebli?

Zastanawiasz się, jak dobrać kolor dywanu do ciemnych mebli? Zajrzyj do naszego poradnika, w którym eksperci podpowiadają, jakie połączenia będą najbardziej trafionym i stylowym pomysłem. Dzięki tym wskazówkom aranżacja Twojego salonu czy sypialni nie będzie wyglądać ponuro i zyska supermodny sznyt. Zapraszamy do lektury!

Dywan do brązowych mebli - na co warto zwrócić uwagę? 

Jeśli zastanawiasz się nad kolorem dywanu do ciemnych mebli, na przykład brązowych, kasztanowych czy w odcieniu kakao, pamiętaj o tym, że efekt końcowy nie powinien być zbyt przytłaczający i ponury, zwłaszcza we wnętrzach dość słabo oświetlonych czy o niewielkim metrażu. Jeśli dysponujesz ogromnym salonem w stylu loftowym, z pomalowanymi na śnieżną biel ścianami, zestawienie brązowego dywanu z kanapą w takim samym odcieniu może być stylowym pomysłem. Jeśli jednak chcesz urządzić małą sypialnię, łączenie dwóch ciemnych odcieni może spowodować, że w pomieszczeniu będziesz się czuła jak w krypcie. Jakie kolory dywanów do ciemnych mebli będą zatem odpowiednie? Oto kilka porad stylistów wnętrz.

Modne monochromy - dywan w brązowej tonacji 

Doskonałym pomysłem na aranżację salonu czy pokoju jest zestawienie brązowych mebli i dywanu w tej samej tonacji. Odcień dobierz w zależności od metrażu pomieszczenia czy ilości światła naturalnego, które do niego wpada. Jeśli miejsca nie jest za wiele i zależy Ci na efekcie optycznego powiększenia przestrzeni do mebli w kolorze brązowym, dobierz na przykład dywan shaggy w kolorystyce kawy z mlekiem czy beżu albo kremowy chodnik, ale z ciemniejszym, brązowym wzorem, nawet bardzo subtelnym. Takie kolory dywanów do ciemnych mebli będą znakomitym pomysłem przede wszystkim w pomieszczeniach utrzymanych w stylu klasycznym czy kolonialnym.

Dywan wełniany Natural Soft

Nowoczesne kontrasty w duchu zen 

Możesz też wybrać stylowe kontrasty, dobierając jasny dywan do brązowych mebli. Taki pomysł styliści proponują przede wszystkim miłośnikom estetyki minimalistycznej, inspirowanej Japonią. Jeśli w jednym wnętrzu zastosujesz dywan pluszowy w kolorze écru czy mięty (koniecznie taki o idealnie gładkiej powierzchni), a do tego dobierzesz ciemne meble o oszczędnej formie, zyskasz naprawdę intrygujący efekt, który zachwyci wszystkich domowników i gości.

Jak dobrać kolor dywanu do ciemnych mebli w tonacji brązu bądź kasztana? To zależy, jaką dysponujesz powierzchnią i jaki rezultat chcesz uzyskać. Stylowe kontrasty będą tak samo dobrym pomysłem, co użycie dywanu bądź chodnika w podobnej kolorystyce - zarówno jaśniejszej, jak i ciemniejszej. Zainspiruj się naszymi pomysłami i stwórz idealną aranżację swojego wnętrza.

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz