Chodniki antypoślizgowe – nie tylko do przedpokoju

   0Komentarze
Chodniki antypoślizgowe – nie tylko do przedpokoju

Chodniki antypoślizgowe i maty pod dywany stają się coraz bardziej popularne w domach. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że podnoszą one znacząco poziom bezpieczeństwa w praktycznie każdym pomieszczeniu. Jakie chodniki wybrać do poszczególnych pomieszczeń?

Chodniki antypoślizgowe w korytarzu

Korytarz to miejsce transferu wszystkich domowników. W ciągu doby można zaobserwować w nim godziny wzmożonego ruchu, zwłaszcza kiedy mamy na myśli życie rodzinne o poranku i po południu. Pośpiech dorosłych i dziecięca bieganina, mogą generować niebezpieczne sytuacje. Podłoga jest tutaj kluczowym aspektem. Chodnik antypoślizgowy w korytarzu to świetne i bardzo często stosowane rozwiązanie. Stabilne jego ulokowanie pozwala na zachowanie bezpieczeństwa w tym pomieszczeniu.

Chodnik antypoślizgowy w łazience

Kto nigdy nie poślizgnął się na podłodze w łazience, ten na pewno ma na kafelkach antypoślizgową matę lub chodnik. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy bezpiecznie wychodzić z wanny lub spod prysznica, bez obawy o upadek. Taki dywan jest zdecydowanie przydatny, kiedy w domu są dzieci, które mają tendencję do zachlapywania podłogi. Należy jednak pamiętać, żeby umożliwiać mu regularne wysychanie i czyszczenie.

Podgumowany Chodnik Szary Na Gumie Antypoślizgowy

Chodnik antypoślizgowy w kuchni

Współczesne kuchnie coraz częściej mają kafelki pokryte dywanami lub chodnikami. Odchodzi się już od surowych i zimnych płytek. Aby dywan zawsze był na swoim miejscu, nie przesuwał się, a tym samym uniemożliwiał przewrócenie się z gorącą herbatą, najlepiej rozłożyć pod nim matę antypoślizgową. Sprawdzi się także chodnik antypoślizgowy, zwłaszcza w wąskiej kuchni. Dopasowany do mebli i wnętrza pomieszczenia, podkreśli jego styl i doda charakteru. Jest to o tyle łatwe, że gama kolorystyczna jest uniwersalna, więc pasuje zarówno do nowoczesnych kuchni, jak i tych klasycznie urządzonych.

PODGUMOWANY CHODNIK MAROKAŃSKI / KONICZYNA

Mata antypoślizgowa pod dywan w pokoju dziecka

Aby zabawy na dywanie były przyjemne, warto przymocować go do podłogi, tak by się nie przesuwał. Mata antypoślizgowa to dodatkowa warstwa izolacji, więc mamy pewność, że maluch bawi się bezpiecznie. To dobry wybór do pokojów bardzo aktywnych dzieci, które biegają i skaczą – unikniemy przypadkowego upadku i poślizgnięcia się. Maty są wielorazowe, więc wraz ze zmianą wystroju pokoju dziecka można dopasować je do nowego dywanu.

SZER. 120CM MATA ANTYPOSLIZGOWA POD DYWANY

Bez względu na to, gdzie mamy ulokowany dywan, zawsze można zabezpieczyć go matą antypoślizgową. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza kiedy podłoga jest śliska – np. wyłożona kafelkami czy lakierowanym parkietem. Jeżeli szukamy gotowych rozwiązań, najlepszym wyborem będzie chodnik antypoślizgowy, który sprawdzi się w praktycznie każdym pomieszczeniu. Sprawdź również nasze nakładki na schody!

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz