Jak ochronić schody przed zniszczeniem?

   0Komentarze
Jak ochronić schody przed zniszczeniem?

Schody każdego dnia narażone są na potencjalne zniszczenia. Możemy uszkodzić je obuwiem, upuścić na nie coś ciężkiego, zalać je lub odbarwić. Aby jak najdłużej zachowały swój wyjściowy stan, wystarczy pamiętać o kilku zasadach.

Chodzenie po schodach boso lub w obuwiu domowym

Dość istotną kwestią jest obuwie (lub jego brak), w którym stąpamy po wewnętrznych schodach. Tak, jak podłogę w domu zabezpieczamy dywanami, tak o powierzchnię stopni również trzeba się zatroszczyć. Drewniane schody na piętro, mimo impregnacji, będą wrażliwe np. na damskie obcasy. Szkodzić im będą również kamyki wniesione na podeszwach. Najlepiej chodzić po nich w obuwiu domowym lub boso. Aby było to przyjemne, można zastosować wykładzinę dywanową na całe stopnie lub nakładki na schody, pokrywające większą ich powierzchnię. Warto pamiętać, że nie jesteśmy w stanie uniknąć chodzenia w obuwiu codziennym po schodach, dobrą opcją będzie umieszczenie solidnej wycieraczki przed domem lub biurem.

Nakładki na schody

PROSTOKĄTNE NAKŁADKI NA SCHODY STOPKI RALFF BEŻ

Skutecznym zabezpieczeniem powierzchni stopni są nakładki na schody. Dzięki nim nie pojawią się zarysowania czy uszkodzenia nawierzchni. Jest to zdecydowanie najprostszy w wykonaniu sposób na zabezpieczenie schodów, bo możliwy do zainstalowania samodzielnie. Nakładki wystarczy po prostu przymocować do stopni za pomocą taśmy. Co więcej, są one na tyle uniwersalne, że można je wykorzystać do każdego rodzaju schodów – bez względu na tworzywo wykonania. Również ogrzewanie podłogowe nie jest przeszkodą.

Dodatkowe zalety zastosowania nakładek na schody

BEŻOWE NAKŁADKI STOPKI NA SCHODY TAMPA

Zabezpieczenie powierzchni schodów to kluczowy atut nakładek, ale warto zwrócić uwagę, że podnoszą one ich ogólne bezpieczeństwo. Ograniczają do minimum możliwość poślizgnięcia się oraz wypadku. Domownicy stąpają wygodnie (nawet boso) po przyjemnej w dotyku, miękkiej nakładce, a nie bezpośrednio po stopniu. Nakładki na schody zapewniają również wygłuszenie odgłosów chodzenia, co jest szczególnie istotne w nocy.

Nakładki na schody jako element dekoracyjny w domu

Zabezpieczenie schodów przed zniszczeniem w domu lub biurze warto potraktować nie tylko jako dbanie o przestrzeń, ale również jako element wystroju. Nakładki mogą być bowiem wykonane z różnych tkanin i w wielu kolorach – dopasować je można do stylu i charakteru wnętrza. Wiele osób, by ocieplić pomieszczenie, wprowadza do niego dywany, chodniki czy poduszki. Również taką rolę mogą odgrywać nakładki na schody – przyjemny materiał, elegancki wygląd i dopasowanie do wnętrza.

Zabezpieczenie schodów przed uszkodzeniami okazuje się banalnie proste i w zasięgu ręki każdego. Na co dzień najlepiej zastosować nakładki dywanowe, ale nie można zapomnieć o regularnej ich pielęgnacji i impregnacji.

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz