×

Jakie nakładki na drewniane schody?

Image Blog

Nakładki na schody z drewna – czemu właściwie służą i jakie warto wybrać? W tym wpisie sprawdzisz, dlaczego to rozwiązanie, któremu warto się przyjrzeć, jeśli jesteś właścicielem drewnianych schodów.

Po co nakładki na schody z drewna?

Zastanawiasz się, czemu służą nakładki na schody z drewna, które pewnie nie raz widziałeś u znajomych? Tak naprawdę ich rola jest dwojaka: z jednej strony ciekawie urozmaicają wystrój wnętrza i podkreślają wygląd schodów, z drugiej strony zabezpieczają też stopnie przed nadmiernym ścieraniem się i niszczeniem w tych miejscach, w których drewno zazwyczaj ma kontakt ze stopą. Zamiast ciąć stare chodniki na mniejsze kawałki i przyklejać je do schodów, postaw na gotowe rozwiązanie ze sklepu. Efekt będzie niesamowicie stylowy!

Nakładki na schody drewniane a bezpieczeństwo

W kontekście nakładek na schody z drewna nie można też nie wspomnieć o kwestiach bezpieczeństwa. Odpowiednio dobrane (również pod kątem wymiary) i zamocowane do stopni nakładki stanowią antypoślizgową warstwę, która będzie skutecznie przeciwdziałać upadkom z wysokich stopni. Warto mieć to na uwadze, zwłaszcza jeśli w domu mieszkają dzieci czy mniej sprawne osoby.

Modne i wygodne nakładki na drewniane schody

Nakładki na schody drewniane mogą być nie tylko praktyczne, trwałe i bezpieczne, ale też wysoce estetyczne i idealnie wpasowujące się w wystrój wnętrza. Przykład? Owalne czarne nakładki na schody ze srebrną nitką, które będą niezastąpione w nowoczesnym, minimalistycznym wnętrzu czy klasyczne modele w perski wzór, doskonałe do aranżacji vintage.

Nakładki chroniące drewniane schody przed niszczeniem

Jeśli potrzebujesz pewności, że nakładki na schody wewnętrzne drewniane dobrze zabezpieczą stopnie, starannie dobieraj ich parametry. Weź pod uwagę trwały materiał, na przykład polipropylen. Dobrym pomysłem jest wybór nakładek ze specjalną warstwą samoprzylepną – są gotowe do użycia, a ich mocowanie zapewnia zadowalającą stabilność.

Wiesz już, do czego służą nakładki na schody z drewna i jakie wybrać, żeby osiągnąć zadowalające rezultaty (również estetyczne). Po stylową ochronę drewnianych stopni zajrzyj do naszego sklepu online!