×

Jaki dywan do pokoju dziecka z alergią będzie najlepszy?

Image Blog

Podczas urządzania pokoju dla dziecka chorującego na alergię, bardzo ważny jest wybór odpowiedniego dywanu, który nie spotęguje nieprzyjemnych objawów choroby. Chcesz poznać odpowiedź na pytanie, jakie dziecięce dywany dla alergika będą najlepsze? Znajdziesz ją poniżej.

Dywan dla dziecka z alergią – fakty i mity

Jeśli chodzi o wybór dywanu dziecięcego dla małego alergika, w grę wchodzi wiele reguł, którymi wzajemnie dzielą się rodzice. Dotyczą one nie tylko materiału, ale też długości włosia czy sposobu pielęgnacji dywanu dla alergika. W przypadku małych alergików w ogóle nie wchodzą w grę żadne dywany? To mit! Natomiast faktem jest to, że o taki dodatek do wnętrza należy dbać i utrzymywać go w idealnej czystości. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie są fakty i mity na ich temat, koniecznie czytaj dalej.

Na co zwrócić uwagę, wybierając dywan dla alergika?

Jeśli wybierasz dywan do pokoju dziecka chorego na alergię, musisz przede wszystkim wziąć pod uwagę materiał. Faktem jest, że dywany wełniane nie są najlepszym pomysłem – to idealne siedlisko roztoczy kurzu i innych alergenów. Najlepiej też wybrać modele z krótkim włosiem, gładkie – dywany typu shaggy trudno utrzymać w idealnej czystości.

Jaki dywan antyalergiczny wybrać do pokoju dziecka?

Nie musisz płacić kroci za specjalistyczne dywany antyalergiczne. Wystarczy, że będziesz unikać zakupu tych wykonanych z wełny i postawisz na dwie najlepsze opcje. Jakie?

Dywany z syntetycznych materiałów

idealnym dywanem dziecięcym dla alergika będzie ten wykonany z syntetycznych włókien: polipropylenowy, poliestrowy czy winylowy. Takie nie będą sprzyjać rozwojowi drobnoustrojów czy roztoczy.

Nowoczesne dywany sznurkowe do pokoju dziecka

Warto rozważyć także inwestycję w nowoczesny dywan sznurkowy z sizalu. Tkane na płasko, są bardzo wytrzymałe i proste w pielęgnacji, więc nie sprzyjają gromadzeniu się kurzu i innych zanieczyszczeń.

Co zamiast dywanu dla alergika?

Jeśli nie chcesz w dziecięcym pokoju kłaść dywanu, możesz też wybrać opcję w postaci syntetycznej wykładziny dla dzieci lub w ogóle zrezygnować z przykrywania podłogi. Zadbane deski czy panele są w cenie – nie tylko w pokoju dziecka uczulonego na kurz.

Potrzebujesz więcej inspiracji w temacie dziecięcego dywanu dla alergika? Zajrzyj do naszego sklepu i wybierz najlepszą opcję dla swojej pociechy.