×

Dwa dywany obok siebie - jak je łączyć?

Image Blog

W tym wpisie skupimy się przede wszystkim na poradach aranżacyjnych związanych z tym, jak łączyć dwa różne dywany obok siebie. Jeśli to zagadnienie Cię interesuje i chcesz wyczarować w swoim domu najlepszy efekt, koniecznie przeczytaj nasz tekst.

Dwa dywany obok siebie w salonie? Przekonaj się, dlaczego to dobry pomysł!

Mogłoby się wydawać, że połączenie dwóch dywanów na podłodze w jednym pomieszczeniu to kiepski pomysł, który kojarzy się raczej z kiczem i przesadą niż z nowoczesną aranżacją salonu. Wbrew pozorom takie rozwiązanie ma wiele zalet: dywany pomogą podzielić przestrzeń, tworząc osobne strefy w większym pomieszczeniu, optycznie wymodelują pokój, dodadzą mu przytulności i designerskiego charakteru. Dwa osobne dywany to też często lżejszy wizualnie wybór niż na przykład jedna, pokrywająca szczelnie całą podłogę wykładzina. Ważne jednak, żeby dywany połączyć umiejętnie. Jak to zrobić? O czym pamiętać? Sprawdź, co na ten temat mają do powiedzenia eksperci.

Jak połączyć dwa różne dywany w jednej aranżacji? Oto wskazówki stylistów wnętrz

Dwa dywany w jednym wnętrzu to o jeden za dużo? Nieprawda. Wszystko zależy od tego, jak je połączysz. Przede wszystkim musisz te dodatki dobrać wielkością do siebie i do metrażu pomieszczenia. Pamiętaj o proporcjach: skoro decydujesz się na dwa osobne dywany, a nie jedną wykładzinę, pozostaw między nimi “oddech” w postaci nieprzykrytej niczym podłogi. Najlepiej też wyglądają dywany o różnych rozmiarach, większy i mniejszy, niejako uzupełniający. Kolejny aspekt, który należy wziąć pod uwagę, to kolorystyka i wzory. Design musi pasować nie tylko do aranżacji wnętrza (na przykład podbijając jej kolory), ale też harmonizując dwa dodatki ze sobą (na przykład większy pluszowy dywan w brązie i mniejszy beżowy dywan shaggy z brązowymi wzorami).

Dywan Sznurkowy VINTAGE Moon Szary

Dywan sznurkowy vintage Moon szary

Jakich błędów nie popełniać, zestawiając ze sobą dwa dywany? Odpowiedź, której szukasz

Czego absolutnie nie należy robić w kontekście łączenia dwóch dywanów w jednej aranżacji? Przede wszystkim zestawiania dywanów “na styk” – to najprostszy sposób na wizualny chaos. Zapomnij też o stosowaniu dwóch identycznych dywanów, które będą wyglądać jak przecięta wykładzina, której nie starczyło na całą powierzchnię podłogi. Unikaj także zbyt podobnych wzorów (i w ogóle ich nadmiaru). Unikanie takich wpadek pozwoli Ci cieszyć się naprawdę stylową aranżacją salonu.

Jak widzisz, dwa dywany w ramach jednej aranżacji salonu to naprawdę dobry pomysł! Takie rozwiązanie nie tylko urozmaici wnętrze, ale też pomoże je zorganizować. Jeśli przeczytałeś uważnie wskazówki zawarte w naszym poradniku, wiesz już, jakie zestawienia dywanów zawsze się sprawdzą, a jakich lepiej unikać. Pora wybrać takie, z którymi osiągniesz zamierzony efekt!