×

Jak czyścić dywany zewnętrzne?

Image Blog

Nie wiesz, jak wyczyścić dywany zewnętrzne, żeby służyły dłużej i wyglądały niezmiennie dobrze? W naszym dzisiejszym poradniku pochylamy się nad tematem pielęgnacji dywanów i chodników sznurkowych o outdoorowym charakterze. Oto, co naprawdę warto wiedzieć.

Dywany na zewnątrz, czyli kropka nad i aranżacji balkonu, tarasu i nie tylko

Dywany zewnętrzne to fantastyczne uzupełnienie aranżacji balkonu czy tarasu – miejsc, w których elementy dekoracyjne narażone są na niesprzyjające czynniki zewnętrzne, takie jak chociażby deszcz czy silne nasłonecznienie. Najlepiej w tej roli sprawdzają się dywany sznurkowe, tkane płasko z przędzy w wysokim stopniu wytrzymałej i solidnej. Chociaż zniosą niejedno, muszą być regularnie pielęgnowane, żeby prezentowały się bez zarzutu. Jak je czyścić?

Jak pielęgnować dywany zewnętrzne? Poznaj nasze wskazówki

Czyszczenie dywanów na zewnątrz powinno odbywać się regularnie – chodniki sznurkowe są w końcu bezustannie narażone na różnego rodzaju zabrudzenia, takie jak kurz, piasek, deszczowa woda, liście. Na szczęście pranie dywanu tkanego na płasko nie jest trudne – nie posiadają one gęstego runa, w którym mogłyby się zatrzymywać zanieczyszczenia. Jak dbać o dywan zewnętrzny? Przede wszystkim funduj mu regularne odkurzanie odkurzaczem wyposażonym w szczotkę – pamiętaj, żeby czyścić go zgodnie z kierunkiem tkania, inaczej możesz uszkodzić włókna.

Dywan Sznurkowy Sensa Czarny TARAS BALKON

Dywan sznurkowy Sensa na taras lub balkon

Pranie dywanu sznurkowego o outdoorowym charakterze jak najbardziej jest możliwe, w końcu świetnie znoszą wysokie temperatury i wodę. Mniejsze chodniki sznurkowe możesz wyprać w pralce automatycznej, natomiast większe wyczyścić za pomocą odkurzacza piorącego albo gąbki lub szczotki oraz wody z szamponem do prania dywanów. Sprawdzi się też woda z szarym mydłem lub mieszanką octu i sody. Później wystarczy pozostawić dywan do wyschnięcia i gotowe!

Właściwa pielęgnacja dywanów zewnętrznych sprawi, że dłużej zachowają nienaganną kondycję i świetny wygląd, ciesząc oko i spełniając swoje praktyczne funkcje. Jak miałeś okazję przekonać się z lektury naszego poradnika, wcale nie jest trudno zadbać o wytrzymały, outdoorowy dywan czy chodnik sznurkowy – wystarczy tylko regularność i odpowiednie detergenty.