Jak dopasować dywan do pomieszczenia?

   0Komentarze
Jak dopasować dywan do pomieszczenia?

Wybór jednego dywanu do konkretnego pomieszczenia może sprawić nie lada zagwozdkę, gdyż dostępnych jest ich tak wiele, że trudno zdecydować się na „ten jedyny”. Poza kilkoma poniższymi radami polecamy rozważenie zakupu 2 lub 3 różnych modeli, by móc zmieniać je wraz z każdą drobną metamorfozą mieszkania. W ten sposób unikniesz rutyny.

Zmierz pomieszczenie i oszacuj wielkość dywanu

Na samym początku zastanów się, jak dużego lub jak małego dywanu potrzebujesz. Aby uniknąć rozmyślania nad kombinacjami ułożenia za dużego lub niedostatecznego chodnika, zmierz dokładnie wymiary podłogi, na której chcesz ułożyć dywan. Zastanów się, czy chcesz wsuwać go pod meble lub przytwierdzać do podłogi, by się nie przesuwał.

Nie zasłaniaj całej podłogi

Czasy, w których dywan musiał zasłaniać całą podłogę, już dawno przeminęły. Jeżeli masz w mieszkaniu odnowiony parkiet lub nowoczesne panele – pokaż je. Nie tylko ze względów estetycznych, ale i praktycznych – ułatwisz sobie sprzątanie. Niewielki dywan sznurkowy przy stoliku kawowym lub w okolicy łóżka doda przytulności do wnętrza, ale jednocześnie go nie zagraci.

DYWAN PRISMA/PRIMO FIOLET 47013260

Dywan obok a nie pod

Zapewne szukasz dywanu dekoracyjnego, który będzie atutem pomieszczenia, więc nie chowaj go pod meblami. Oczywiście możesz go delikatnie pod nie wsunąć, by ulokować go na miejscu na stałe, ale nie umieszczaj go w całości pod łóżkiem lub meblościanką. Rozłóż np. dywan shaggy w sypialni obok łóżka – wtedy każdego ranka będziesz zanurzać stopy w jego delikatnym puchu, ale zyskasz łatwość umycia podłogi.

DYWAN DELICATE SHINE SHAGGY 2236 RÓŻ KOŁO

Dywan, który zwraca uwagę

Kolorystycznie dobierz dywan do całego wnętrza i stylu, w którym jest urządzone. Jeżeli stawiasz na skandynawski design – postaw na szarości i naturalne materiały, gdy pomieszczenie jest glamour – wybierz coś delikatnie błyszczącego, jeżeli urządzasz nowoczesny salon – dobierz dywan z nadrukiem lub floralem. Nie obawiaj się też używania intensywnych barw. Jeżeli masz wizję pomieszczenia z dominującym kolorem przewodnim, użycie go na podłodze może go wzmocnić. Pamiętaj też, że w modzie są kontrasty. Zielony niczym trawa dywan shaggy do szarych mebli? Śmiało!

DYWAN MORNING LIMONKA 47131064

Dywany do pokoju dziecięcego

Pokoje najmłodszych rządzą się swoimi prawami dekoracji – postaw na coś, co będzie przede wszystkim dobre i użyteczne dla dziecka. Obok łóżka świetnie sprawdzi się puchaty dywan shaggy, ale do zabawy, na środku pokoiku, rozłóż dywan dla dzieci z krótkim włosiem. Barwę musisz ustalić już z podopiecznym, gdyż to jemu ma on sprawiać największą uciechę.

Dywan Dziecięcy Beauty Kids 0001 Różowy Gwiazdki

Przeglądając dywany dla dzieci, zwróć przede wszystkim uwagę na to, by późniejsze użytkowanie dywanu sprawiło Ci przyjemność. Nowoczesny dywan shaggy lub dywan sznurkowy to super opcje do salonów i pokojów dziennych, które pozwolą na komfortowe stąpanie po nich boso.

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz