Dywany, które odmienią wnętrze Twojego mieszkania

   0Komentarze
Dywany, które odmienią wnętrze Twojego mieszkania

Wybierając odpowiedni dywan, można w znacznym stopniu zmienić charakter pomieszczenia i całego mieszkania, a także zwiększyć komfort domowników. Szeroka oferta rynkowa obejmuje m.in. dywany nowoczesne, dostępne w wielu wzorach i wymiarach, egzemplarze tradycyjne, a także – świetnie pasujące do sypialni – dywany shaggy. Jak różne rodzaje dywanów wpływają na całą aranżację?

Wzbogacają wystrój

Dobrze dobrany dywan sznurkowy będzie podstawą wystroju salonu, sypialni czy jadalni. Stworzy on jednolitą kompozycję np. ze stołem i krzesłami bądź kanapą przeznaczoną do wypoczynku. Niektóre egzemplarze – za sprawą tematycznych wzorów – opowiedzą o zamiłowaniu gospodarza do kawy, wina czy gotowania. One akurat świetnie sprawdzą się w kuchni.

Uczynią wnętrze przytulnym

DYWAN BELLAROSSA AKSAMITNY KOŁO PUDROWY RÓŻ RABBIT FUR

Decydując się na niektóre barwy bądź wzory, można optycznie ocieplić wnętrze. Nawet najmniejsze dywany sznurkowe, gdy położy się je na płytkach, sprawią, że pomieszczenie będzie dużo bardziej przytulne. Dobrze w takiej roli sprawdzi się też dywan shaggy, który przyjemną puszystość ma w naturze.

Podzielą pokój na strefy

Coraz więcej osób decyduje się w swoim domu lub mieszkaniu na otwarte przestrzenie. Nie ma w nich wielu ścian działowych, ale poszczególne strefy trzeba jakoś od siebie oddzielić – świetnie sprawdzą się w tej roli różne dywany sznurkowe. Odmienne barwy, wzory czy rozmiary pozwolą stworzyć granicę np. między strefą jadalni a salonem.

Podkreślają styl

DYWAN BUTTERFLY MOTYLKI BEŻ

W pomieszczeniach urządzonych w stylu nowoczesnym ważną rolę odgrywają dywany sznurkowe o przeróżnych wzorach i kolorach. Odwrotnie niż we wnętrzach klasycznych, tutaj nie musi on mieć jednej z kilku standardowych barw i oklepanego wzoru. Zamiast tego dywany nowoczesne doskonale podkreślają charakter aranżacji, czarując kolorowymi motylami, figurami nawiązującymi do kubizmu czy nawet wielokolorowym graffiti. Ten ostatni dywan szczególnie często wybierają nastolatki, z wiadomych względów.

Sprawiają, że chodzenie boso jest przyjemniejsze

Dywan shaggy sprawia, że wstawanie rano jest znacznie przyjemniejsze (pod warunkiem, że położy się go zaraz obok łóżka). Puszyste włosie, miękkie i miłe w dotyku, to najlepsze, co może spotkać nasze stopy zaraz po przebudzeniu. Jeżeli położy się go w salonie, uprzyjemni popołudniowy relaks z gazetą lub przed telewizorem.

Chronią podłogę

Piękna podłoga z wysokogatunkowego tworzywa to spora inwestycja, dlatego warto otoczyć ją ochroną. Świetnie w tym celu sprawdzi się dywan sznurkowy do jadalni czy salonu. Nie dość, że będzie on dla całego pomieszczenia niczym klamra kompozycyjna, to dodatkowo pozwoli uniknąć rysowania powierzchni podłogi. Po przesuwaniu krzeseł czy stołu nie powstanie na parkiecie bądź deskach żaden ślad. Prócz tego dywany nowoczesne pełnią też oczywistą rolę dekoracyjną, ale o tym opowiemy w kolejnych wpisach.

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz