Jak wybrać dywan do pokoju dziecięcego?

   0Komentarze
Jak wybrać dywan do pokoju dziecięcego?

Każdy rodzic chce, by pokój jego dziecka był przytulny i bezpieczny. Również dywan nie powinien być wybrany przypadkowo. Przede wszystkim warto najpierw zadać sobie pytanie, co dziecko lubi robić na podłodze i jakie funkcje będzie on spełniał. Kluczowa jest też wrażliwość na alergeny i, jeżeli dziecko jest starsze, jego preferencje odnośnie do koloru, kształtu oraz rozmiaru.

Chodzenie boso i upadanie

DYWAN BEAUTY KIDS 1450 RÓŻ KUCYKDzieci uwielbiają chodzić boso lub w samych skarpetkach. Są wtedy szybsze, zwinniejsze i mogą bawić się zarówno na podłodze, jak i na łóżku. Uwzględniając harce, które często odbywają się właśnie na dywanie, warto wybrać dywan nowoczesny - miękki i przyjemny w dotyku. Taki, na który dziecko może upaść i nic mu się nie stanie.

Zabawy na podłodze

Dywany dla dzieci muszą pozwalać na gry i zabawy. Powinny być miękkie, ale lepiej, żeby nie miały długiego włosia, bo po nim autko ani czołg nie pojadą. W bardzo puchatym modelu będą ukrywać się pantofelki i torebki należące do lalek. Trudno na takim też układać puzzle, a i plastelina może wejść we włosie i okrutnie je posklejać. Najlepiej, by dywan miał włosie krótko przystrzyżone i zbite, ale przyjemne w dotyku.

Łatwe czyszczenie

Najlepsze dywany dla dzieci to takie, które łatwo i szybko się czyści. Dzieci bawiąc się, łatwo się brudzą, ale też są podatne na bakterie i alergeny. Dywan z krótkim włosiem kumuluje ich o wiele mniej, a poza tym, łatwiej go odkurzyć i wyprać. Dziecko może nawet robić to samodzielnie. Świetnie sprawdzają się tutaj nowoczesne dywany akrylowe lub poliestrowe, które magazynują najmniej drobnoustrojów. Silnym alergikom odradzamy naturalne dywany wełniane.

Bezpieczny dywan

DYWAN BEAUTY KIDS 1414 SZARY ZAJĄC KOŁOBezpieczny dywan to przede wszystkim w przypadku dziecka taki, który się nie ślizga. Może mieć podkładki antypoślizgowe, które będą stabilizować go na panelach lub parkiecie. Jeżeli takich nie ma, śmiało można wykonać je samodzielnie np. z taśmy dwustronnej lub schować dywan pod meblami, które będą go trzymać na swoim miejscu.

Pozwól dziecku na wybór

Jeżeli wybierasz dywany dla dzieci starszych, kilkuletnich, zapytaj je o zdanie. Dowiedz się, jaki kolor oraz motywy aktualnie są jego ulubionymi. Postaraj się to uwzględnić. Jeżeli obawiasz się, że gust dziecka jest tymczasowy i bardzo szybko się zmieni, postaw na bardziej uniwersalny model np. dywan szary, który będzie pasować do pokoju, nawet kiedy zmienią się meble lub kolory ścian.

Pamiętaj, że mimo wszystko dywan do pokoju dziecka powinien być... dziecięcy. Postaw na kolory, wzory, zwierzątka czy kwiatki. To nie tylko dekoracja. To przede wszystkim fantastyczne miejsce zabaw i izolacja termiczna do stópek i ciała. Jeżeli dziecko nie lubi siadać nisko i woli bawić się na łóżku, śmiało można wybrać puchaty dywan pluszowy, w który dziecko będzie zanurzać stópki zaraz po przebudzeniu. 

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz