Dywan do jadalni – czy to dobry pomysł?

   0Komentarze
Dywan do jadalni – czy to dobry pomysł?

Dywan sprawia, że pomieszczenie staje się bardziej przytulne. A przecież w jadalni, gdzie spożywasz wspólne posiłki z rodziną lub przyjaciółmi powinien panować ciepły, przyjazny klimat. Z drugiej strony możesz mieć wątpliwości, czy dywan do jadalni to dobry pomysł ze względów praktycznych. Jak jest naprawdę? Podpowiadamy!

Jaki dywan do jadalni będzie odpowiedni?

Kolor, kształt, materiał – na to powinieneś zwrócić uwagę, wybierając dywan, który umieścisz w jadalni. Weź pod uwagę, że jest to specyficzne pomieszczenie, ponieważ ryzyko zabrudzenia dywanu jest większe niż w gabinecie, czy sypialni. Dlatego wybierając kolor, czy materiał ważny jest również aspekt praktyczny.

Co do materiału, zaleca się, aby dywany do jadalni były łatwe do utrzymania w czystości. W związku z tym szukaj tych tkanych na płasko, z krótkim runem. Dzięki temu brud oraz resztki jedzenia będą łatwiejsze do usunięcia. Przykładem są dywany sznurkowe, które są trwałe, łatwe w czyszczeniu, a przy tym wyglądają bardzo efektownie.

A co z kolorem? Jego wybór zależy od tego, jak urządzona jest jadalnia. Choć ze względów praktyczny, lepszym wyborem będą dywany w ciemniejszych odcieniach. A to dlatego, że wszelkie zabrudzenia nie są na nich tak widoczne, jak w przypadku jasnych dywanów. Jeśli jednak nie chcesz, aby w jadalni było zbyt ciemno, możesz wybrać dywan ozdobiony jasnymi wzorami lub napisami.

Jaki dywan wybrać pod stół do jadalni?

Wybierając dywan do jadalni, nie zapominaj też o tym, żeby dopasować go do stołu będącego centralnym elementem tego pomieszczenia. Zaleca się, aby dywan był o około 100 cm szerszy od blatu stołu (z każdej ze stron).

Ważne są nie tylko wymiary, ale i kształt blatu. Dywan powinien tworzyć z nim harmonijną całość. Dlatego, jeśli masz w jadalni okrągły stół, połóż pod niego dywan o tym samym kształcie. W naszej ofercie bez problemu znajdziesz okrągły dywan, który świetnie nadaje się do jadalni. Dobrym wyborem będzie np. czarny dywan.

Jadalnia to dość specyficzne miejsce, jeśli chodzi o wybór dywanu. W związku z tym nie może być on przypadkowy. Zanim kupisz dywan do jadalni, przyjrzyj się uważnie, z jakiego materiału jest zrobiony i jaki ma kolor. Poza tym zwróć uwagę na to, aby wielkością i kształtem pasował do blatu stołu.

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz