Czym się kierować wybierając dywan na balkon i taras?

   0Komentarze
Czym się kierować wybierając dywan na balkon i taras?

Dywany od lat królują w naszych mieszkaniach, a teraz przyszła pora również na to, żeby zagościły poza nimi, czyli na balkonach i tarasach. Oprócz tego, że tworzą klimat i przytulne miejsce do odpoczynku, to chronią nasze stopy przed nieprzyjemnym chłodem. Na co zwrócić uwagę kupując dywany na zewnątrz i jakie się najlepiej sprawdzą poza domem?

Dywan w miejscu takim, jak balkon czy taras ma wiele zalet. Dzięki niemu nawet w chłodniejsze dni możemy przebywać na zewnątrz na boso i nie marznąć od zimnej posadzki. Dywany na balkonie i tarasie są też bardzo praktyczne wówczas, gdy mamy małe dzieci, które chętnie się na nich bawią, spędzając sporo czasu na świeżym powietrzu. A i my sami, możemy rozsiąść się wygodnie na miłym w dotyku dywanie i czytać książkę lub „łapać” promienie słońca.

Idealny dywan na balkon i taras

Z uwagi na to, że przedmioty pozostawione poza domem, narażone są na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, toteż wybierając dywan, powinniśmy sięgać po taki, który został wyprodukowany z myślą o użytkowaniu na zewnątrz. Przede wszystkim, dywan na taras lub balkon, powinien być wykonany ze specjalnego materiału. Przykładem takiego dywanu jest dywan sznurkowy pętelkowy Spynx, który jest trwały, miękki, a przy tym łatwy w czyszczeniu. Wybierając dywan na taras bądź balkon, powinniśmy mieć też na uwadze jego wymiary i to, czy chcemy zakryć większą część posadzki, czy mniejszą. Jeżeli np. płytki nie spełniają naszych oczekiwań, są zniszczone i nieefektowne, wtedy możemy postawić na duży dywan. W przypadku długich, ale wąskich powierzchni, doskonale sprawdzą się dywany typu chodnik, jak dywan sznurkowy Morning, który ma wymiary 80 x 200 cm. Chcąc stworzyć wyjątkowy klimat, musimy pamiętać o tym, żeby dywan na balkon pasował do pozostałych elementów dekoracyjnych, jakie się na nim znajdują. Na małych balkonach, najlepiej będą prezentowały się dywany jasne, które optycznie je powiększą. Efektowne są też dywany w geometryczne, trójwymiarowe wzory, jak dywan sznurkowy Sensa.

DYWAN SZNURKOWY SENSA

Wykładzina sztuczna trawa - alternatywna dla dywanu

Nie jesteśmy przekonani do dywanu na balkon czy taras, ale chcemy czymś przykryć starą wykładzinę, albo zniszczone płytki? Wobec tego powinniśmy rozważyć możliwość zakupu wykładziny imitującej trawę. Belgijska wykładzina sztuczna trawa jest bardzo łatwa w montażu, odporna na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, antystatyczna i funkcjonalna.

Dywany na zewnątrz, to bardzo praktyczne rozwiązanie, które dodatkowo spełnia rolę dekoracyjną. Jeżeli będziemy o nie dbali i regularnie je czyścili, to będą nam służyły długie lata.

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz