Jakie dywany wybrać do łazienki?

   0Komentarze
Jakie dywany wybrać do łazienki?

Dywan do łazienki powinien zapewniać bezpieczeństwo korzystania z tego pomieszczenia. A jest ono o tyle specyficzne, że podłogę łatwo jest zalać, a potem na niej się poślizgnąć. W tym tkwi po części rola dywanu, by takich niebezpiecznych sytuacji uniknąć. Chodzi również o komfort i przyjemność stąpania bosymi stopami po podłodze. 

Dywany antypoślizgowe

Jedną z najlepszych opcji do łazienki są dywany antypoślizgowe. Zapobiegają poślizgnięciu się podczas wychodzenia z wanny lub spod prysznica. Są bardzo dobrym wyborem, zwłaszcza kiedy korzystają z nich dzieci lub osoby starsze. Podnoszą poziom bezpieczeństwa w łazience. Spód dywanu wystarczy, że jest pokryty warstwą lateksu lub gumy, która stabilizuje go na kafelkach. 

Dywany łatwe w praniu

Dywaniki łazienkowe narażone są na nieustanną wilgoć. Czasem może zdarzyć się ich zachlapanie lub zalanie. Niestety, ale łazienka sprzyja rozwojowi bakterii i grzybów, a dodatkowo te w blokach często mają słabą wentylację, co utrudnia regularne wysychanie. Należy pamiętać, by dywan rozłożony w tym pomieszczeniu był łatwy do uprania, najlepiej w pralce. Ułatwi to utrzymanie jej w czystości i higienie. Do takich należą na przykład dywany akrylowe, które wody nie chłoną i nie jest im straszne pranie mechaniczne. 

Dywanik łazienkowy Diament Owal Jarpol C.Szary

Dywan shaggy do łazienki

Dywan shaggy to wyjątkowo komfortowy wybór do łazienki. Przyjemnie stąpa się po nim, tuż po wyjściu z wanny. Warto zwracać uwagę na materiał jego wykonania. Przy podwyższonej wilgotności sprawdzi się na przykład poliester, który nie będzie niszczeć. Jest to dobry wybór do łazienek, w których podłoga jest zimna (np. parter nad piwnicą), będzie izolować stopy od chłodu. Stojąc na nim boso, nie odczujemy dyskomfortu, bo dywan shaggy nie jest tak cienki, jak te z mikrofibry czy lniane modele. 

Nowoczesny dywan bawełniany

W łazience można także rozłożyć dywan bawełniany, który spotka się z uznaniem osób, lubiących naturalne materiały we wnętrzach. Bawełna, choć schnie szybko, zazwyczaj jest w grubym splocie. Ma to na celu podniesienie komfortu i zwiększenie izolacji cieplnej. Choć takie dywany możemy oczywiście efektywnie odkurzać i prać, należy mieć na uwadze, że poważne zamoczone będą potrzebowały więcej czasu na wyschnięcie. Najlepiej wtedy wywiesić je na balkonie lub na suszarce. 

Miękki Dywanik Łazienkowy Różowy Pluszowy Koło


Komplet dywaników do dużej łazienki

Jeżeli łazienka jest na tyle duża, że chcemy wyposażyć ją w więcej niż jeden dywanik, wybierzmy komplet, który jest spójny stylistycznie. Doda to pomieszczeniu przytulności, ale nie wprowadzi nieudanego eklektyzmu. Zazwyczaj w zestawie znajdziemy dywanik podłogowy, w okolice toalety i na jej pokrywę. Każde z tych miejsc może być narażone na wzmożony kontakt z cieczami, więc wybierajmy zestawy z materiałów szybkoschnących. Ponownie polecamy tutaj poliester lub akryl. 

Dywanik łazienkowy Marbella Butelkowa Zieleń

Wybierając dywan do łazienki, kierujmy się nie tylko samą estetyka produktu, ale jego rzeczywistą użytecznością. Spód pokryty lateksem lub warstwą gumy zabezpieczy go przed przesuwaniem się, nawet kiedy dokoła rozlana jest woda. Kolor i kształt wybierzmy wedle gustu i aranżacji pomieszczenia.

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz