Miękkie dywany pluszowe – czy sprawdzą się w Twoim domu?

   0Komentarze
Miękkie dywany pluszowe – czy sprawdzą się w Twoim domu?

Dywan pluszowy kojarzy się z ciepłą aranżacją wnętrza. Jest w nim miło i przytulnie. Miękki i przyjemny w dotyku dywan to zazwyczaj tylko jeden z elementów, nadających tych cech pomieszczeniu. Jednak, czy jest to opcja dla każdego? Przedstawiamy miejsca w domu, w których będzie on sprawiał najwięcej przyjemności.

Cechy pluszu

Miękki plusz, przyjemny w dotyku dla stóp i dłoni, to nic innego jak mechaty i gesty materiał. Znany każdemu już od dziecka, wszak to z niego powstają przytulanki i maskotki. W aranżacji mieszkań możemy po znaleźć pod postacią dywanów, narzut, poszewek na poduszki dekoracyjne czy obić foteli i kanap. To bardzo wytrzymały materiał, który nie jest do końca jednolity. Może mienić się, w zależności od kąta padania światła. Dość przydatną cechą pluszu jest szybki powrót do stanu pierwotnego. Dlatego, jeżeli wygładzimy go w jedną stronę lub urządzimy na nim zabawę, podczas której włosie zostanie rozczochrane, wystarczy strzepnąć, by rozluźnić i zwichrzyć włókna. Do dywanów pluszowych możemy zaliczyć także te aksamitne, welurowe i welwetowe.

Dywan pluszowy – gdzie się sprawdzi?

#1 W pokoju dziecka

Pluszowe dywany dla dzieci sprawdzą się w ich sypialniach i pokojach zabaw. Są odpowiednie nie tylko do chodzenia, ale także po prostu do spędzania czasu na podłodze. Dziecko nie siedzi bezpośrednio na panelach, ma więc izolację i ochronę przed zimnem dla całego ciała. To idealny plac do zabawy lalkami lub misiami. Można także wydeptywać na nich szlaczki stopami, a tym samym bawić się kreatywnie.

DYWAN PLUSZOWY BELLAROSSA AKSAMITNY KOŁO PUDROWY RÓŻ RABBIT FUR

#2 W sypialni urządzonej w przytulny sposób

Dywany pluszowe często goszczą w sypialniach dorosłych. Przyjemnie jest zatopić w nich stopy, tuż po wstaniu z łóżka. Pomagają zaaranżować przytulny klimat tego pomieszczenia. Dodają mu niebiańskiej lekkości i czasem dziecięcej infantylności. Tutaj wszystko zależy od wybranego koloru i fasonu.

DYWAN SZTUCZNA SKÓRA BIAŁA PATCHWORK

#3 W łazience

Miękki dywan to opcja dobra do łazienki. Dzięki niemu zawsze, wychodząc z kąpieli, staniesz stopami na włochatym podłożu, a nie na zimnych płytkach. Należy jednak pamiętać, by regularnie go suszyć, aby nie pozostawał non stop wilgotny.

DYWANIK ŁAZIENKOWY MICROFIBER DIAMOND CZARNY

#4 W mieszkaniu, w którym chodzi się boso

Jeżeli Ty i Twoi domownicy lubicie chodzić boso, dywan pluszowy jest wręcz dla was stworzony. Stąpnie po nim będzie przyjemne, zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy podłoga jest po prostu chłodna. Do każdego pomieszczenia można dopasować model pasujący kolorystycznie i rozmiarowo. Wtedy całe mieszkanie będzie jeszcze bardziej przytulne.

DYWAN BELLAROSSA AKSAMITNY CIEMNY BEŻ RABBIT FUR

Plusz to bardzo dobry materiał na dywany dla dzieci. W ich pokojach liczy się bowiem dostosowanie tekstyliów do chęci zabawy i spędzania czasu na podłodze. To także materiał, który doceniają dorośli, zwłaszcza kiedy nie chcą chodzić boso po chłodnych panelach lub kafelkach.

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz