9 powodów, dla których warto kupić dywan wełniany

   0Komentarze
9 powodów, dla których warto kupić dywan wełniany

Nowoczesne dywany wełniane mają szereg zalet, które determinują powody, dla których warto się na nie zdecydować. Tego, że są modne, nie trzeba już chyba nikomu powtarzać. Jednak zobaczmy, jak zmieni się życie, kiedy na podłodze rozłożymy wełnianego puchowca!

#1 Wełna to materiał naturalny, więc nie otaczasz się sztucznością.

Tę zaletę docenią wszystkie osoby chcące żyć w zgodzie z naturą i być eko. Jest to jeden z trendów przewodnich na XXI – powracanie do tego, co naturalne w przyrodzie.

#2 Dywany wełniane są odporne na zabrudzenia, więc łatwo się je czyści.

Wełniane dywany nowoczesne muszą sprostać współczesnym wyzwaniom. A tych nie brakuje – plamy z żywności, naniesiony brud czy rozlane płyny. Wełna powoli absorbuje wodę, więc zanim cokolwiek się wchłonie we włókna, możemy zebrać to ręcznikiem lub papierem.

#3 Miękkość i puszystość pod stopami.

Dywany wełniane są przyjemne w dotyku tak stóp, jak i dłoni. Milutko się po nich stąpa, ale także bawi czy wykonuje ćwiczenia. Te cechy zachowują przez praktycznie cały okres użytkowania.

#4 Ochrona stóp i ciała przed zimnem.

Zazwyczaj kupujemy dywan z dwóch powodów: pierwszy to estetyka, drugi to praktyczność – potrzebujemy izolatora, który ochroni stopy przed chłodem. Wełna w tej roli sprawdza się perfekcyjnie. Nawet chodząc zupełnie boso, nie będziemy czuć zimna.

#5 Regulacja wilgotności w pomieszczeniu poprzez wełnę.

Cechą wełny jest to, że w naturalny dla siebie sposób, pochłania wilgoć z otoczenia, kiedy jest jej nadmiar, by oddać ją, kiedy dookoła jest suche powietrze. Regulują tym samym wahania wilgotności w pomieszczeniu, bez ryzyka pojawienia się pleśni.

#6 Przyjemne stąpanie i zabawa bez elektryzowania się.

Dzięki temu, że dywany wełniane nie elektryzują się, można chodzić po nich boso lub w skarpetkach ze sztucznego materiału, tak samo przyjemnie. Nie spotka nas nigdy nieprzyjemne przemieszczenie elektronów.

#7 Wytłumione dźwięki i odgłosy poprzez dywan.

Tę cechę docenią osoby zamieszkujące domy. Dywan wełniany rozłożony w pokoju na piętrze będzie tłumił np. wieczorne chodzenie, podczas gdy na parterze domownicy już śpią.

#8 Wysoka jakość i wytrzymałość, zapewni użytkowanie przez lata.

Wełniane dywany nowoczesne przetrwają lata! Jeżeli ktoś decyduje się na ich zakup i zamierza o nie dbać, może liczyć, że będą cieszyć oko nie jedną, ale dwie czy trzy dekady. Są na tyle wytrzymałe, że trudno uświadczyć na nich odgnieceń, a jeżeli już się pojawią (np. dzięki meblowi, który stał w miejscu przez wiele lat), łatwo je wyprostować np. za pomocą kostek lodu.

#9 Odporność na ogień, czyli długowieczność i bezpieczeństwo.

Wełna nie zapali się od przypadkowej iskry z kominka, czym zwiększamy bezpieczeństwo w pomieszczeniu. W przypadku ewentualnego pożaru wręcz zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia, a kiedy dojdzie do jej zapalenia, tli się powoli i nie wydziela szkodliwych substancji.

Przedstawiliśmy 9 powodów, dla których warto zdecydować się na dywan wełniany. To wystarczająco, by chcieć taki rozłożyć w salonie lub w sypialni. Jedyną zagwozdką może być tylko jego wzór, bo tych jest bez liku!

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz